APOCALYPS
www.apocalypszine.org.ua
________________________________________________________________________________________________

Вітаю, Андрій! Дозволь першим питанням поцікавитися в тебе - з чим пов'язана та обставина, що замість традиційного для слов'янських країн колишнього СРСР російської мови, сайт лейблу VACULA PRODUCTIONS виконаний українською мовою (якщо не рахувати англійського дубляжу). Чи не вважаєш ти, що в чомусь цей варіант програшний?

Здрастуй! Хочу подякувати тебе за можливість розповісти про діяльність VACULA PRODUCTIONS на сторінках твого журналу. А що стосується мови, ми вже майже 18 років живемо в іншій державі, і нехай Україна не є такою вже незалежною державою якою повинна бути, і якою хочуть бачити її українці, але це свого роду гордість мати рідну гілку слов'янської мови. У мене немає комплексів, якщо комусь щось незрозуміло на нашому сайті. Запитуйте, ми усі розтлумачимо. До того ж зараз можна скачати будь-який транслейтор. Вихідцям інших мовних груп, я вирішив зробити, як ти пишеш, дубляж англійською. Впевнений, що популяризація рідної мови - це не забуття культури своєї Батьківщини.

Розкажи коротко про кожний вже виданий реліз лейблу - чим ти керувався при підписанні гурту, чи були які-небудь складнощі, що собою музично представляють ці три диски?

Перші промо CD-R SINAH "...And my Mind not Have a Dread" і промо MC KLADOVEST "Kladovest" були пробою, і вони не є нашими релізами. Видання SINAH було зроблено ще за часів мого проживання в Португалії, але друкували в Україні, і в цьому нам допомагав Олександр з EMPIRE PRODS (Дніпропетровськ). На задніку диска була вказана інформація про те, що незабаром буде виданий split CD трьох гуртів, а саме: SINAH (black metal, Україна), ZYMOSIS (sympho black metal, Азорські о-ва, Португалія), і мої колеги - PANZERFROST (death/black metal, Португалія). Але через деякі обставини, не вийшло. А надрукувати промо KLADOVEST запропонував Олександр, оскільки він займався цим гуртом, та і вільне місце залишалося на друкарському папері. Але згодом ми розійшлися з ним, так і не зробивши поставленого завдання. Наступним етапом була пропозиція від Хвара з OTHAL PRODS видати диск гурту VOLKH "Solemn March into the Ragnarok" (heathen black metal). Я прийняв пропозицію і вчасно вислав потрібну суму для накладу, який повинен був складати 500 штук. Я навіть зараз не знаю, чому так довго чекали цього релізу - 3 місяці або навіть більше. Потім випадково в Інтернеті я побачив інфо про те, що наклад складав 1000 штук. Я був в непорозумінні. Хотів з'ясувати, в чому справа, але ніяких пояснень не дочекався. Можливо, хлопцям не вистачило грошей для доштамповки CDS. Хоча є версія, що моя частина грошей пішла на інший реліз OTHAL. Ось така плутанина вийшла з першим релізом ВОЛХ. Хоча музичне наповнення цього альбому мені сподобалося. Бойовий black metal запав мені в душу. Тільки після цього релізу я зрозумів, що краще випускати самому. У 2008 році завдяки українському журналу TERRORAISER зі мною зв'язався барабанщик Lecter з MYRKVIDS DRAUMAR. Прослухавши матеріал команди, я почав готувати другий реліз. І буквально через місяць ми погодилися ще і на третій реліз MOLPHAR "Lake of Fire" (black/death metal). З творчістю цього гурту я познайомився на концерті у Львові. У результаті підготовки до друку, складання договорів і затримок із заводом, релізи вийшли одночасно 24 жовтня. Ох, і намучилися ми з другим релізом - рази три тільки буклети передруковували, і все одно вийшло не зовсім так, як я хотів. MYRKVIDS DRAUMAR "We are War" є heathen metal в якому відображені такі музичні напрями як death і black metal. MYRKVIDS DRAUMAR охоче беруть на дистриб’юцію в Європі. Ось так, правда не коротко, виглядає моя "дарксторі" з релізами.

Також одним з питань, що найбільш цікавлять, стане питання, в якому я прошу розповісти також про два заплановані релізи. Зміст такий самий.

Не люблю наперед загадувати і розповідати про свої подальші плани. Але скажу, що підготовка до випуску ТЕМНІЧ почалася. Що стосується GJALLARHORN, точно сказати не можу, якщо хлопці дочекаються, думаю, випуск буде не раніше золотої осені.

Які дії вже були зроблені для промоушна майбутніх релізів?

Промоушна не багато, як і потрібно у андеграундному світі. Реклама була в передостанньому номері TERRORAISER, але поки без GJALLARHORN. Трохи афіш є в рівненських музичних магазинах. Також релізи можна побачити на офіційному сайті www.vacula.org.ua, і на www.myspace.com/vacula, www.vkontakte.ru/club7897083.

Чотири з п'яти релізів лейблу - гурти з України. Я розумію, що політика лейблу полягає в максимальній підтримці Pagan/Black/Folk на Україні? Розкажи про це детальніше.

До нас звертається багато команд, як з України, так і з далекого зарубіжжя. Але ми не в силах втілити все в життя. І по правді сказати, з практичної сторони, дешевше, і простіше випускати рідні команди. Але, що саме головне, це гордо і приємно робити.

Яка діяльність з цією ж метою також здійснюється тобою, окрім лейблу?

Я підготував сайт, де пишу про black metal www.manuscript.hmarka.net. У пропаганді язичництва участі не беру; живу в міру реального співвідношення вільно-думаючої людини. Проживаю в 25 км від міста, завжди є можливість побувати в лісі, і спокійно поміркувати. Філософію "Pagan, Black, Folk" краще всього здійснювати через музику. А там, хто захоче - все зрозуміє.

Чи можна говорити про деякий "Дивізіон" VACULA PRODUCTIONS? Які команди зараз підписані на твій лейбл, в яких стосунках ти знаходишся з ними?

Не впевнений, що "Дивізіон" доречно по відношенню до нас. Стратегія одна - видавати якісну музику. А контракти для мене деяка формальність. На даний момент дійсні контракти з MOLPHAR і MYRKVIDS DRAUMAR. Більше всього підтримую стосунки з MYRKVIDS DRAUMAR. Надалі хотілося б співпрацювати саме з ними.

Давай трохи поговоримо про українську сцену. Я назву декілька імен гуртів, ти ж висловиш своє відношення до їх музики і діяльності в цілому, а також назвеш наприкінці декілька гуртів від себе - в тому ж контексті?:

TINI ZABUTYKH PREDKIV? - Цей львівський гурт я бачив двічі на виступі, і він мені сподобався! Це гідний представник українського heathen black metal. Хоча є недопрацювання в сценічному іміджі. На жаль, ця команда припинила своє існування.
GARDARIKA? - Я робив інтерв'ю з ними. Хлопці нагадують традиції гомельчан GODS TOWER, роблять музику трохи похмурою, і вокал тут більше атмосферний. Час від часу листуюся з вокалістом по ICQ.
DRAGOBRATH? - У своїй колекції дисків цього гурту не маю. Мене він не зацікавив. По звучанню мені нагадує CAPITOLLIUM з вокалом властивим для EMPEROR.
NEBULAE31? - Музика цього гурту мені не знайома.
VASTUM SILENTIUM? - Одну пісню "В Мире Вечности" вони представили для WOLF SONG comp#3. Прослухати мені ще не вдалося.
VERMIIS MYSTERIIS? - В Москві VERMIIS MYSTERIIS називають українським DARK THRONE, а в Україні команда має свій статус. Позавчора у них відбувся перший концерт за всю історію гурту. І звучання, і вокал, і вигляд і так далі - все на високому рівні. Хороші два альбоми, кожен з яких звучить по-різному. Чекаємо новий альбом для спліту з REUSMARKT і VEIL OF SIN. Від себе назву KHORS, ранній NOKTURNAL MORTUM, ASTROFAES, DRUDKH. Це гідна українська black metal сцена.

Чи були у VACULA PRODUCTIONS які-небудь випадки, пов'язані з Rip-off, можеш дати які-небудь рекомендації або застереження?

Не було, хоча можливо скоро дам знать про долю однієї людини з Португалії від якого чекаю диски і футболки із зими 2007. Деякі поради: не замовляйте і не висилайте продукцію в Азію, а якщо невідома фірма зв'язалася, чекайте доки вишлють першими матеріал.

Всі релізи лейблу будуть видані строго у форматі CD, або можливі якісь виключення?

Передбачити технології майбутнього важко; фантазувати про формати у вигляді вмонтованого чіпа, накоченого музикою, в тіла людей також можна. Але ми випускатимемо у форматі CD. Касети і вініл залишаються красивим раритетом, але у минулому.

Чи можна говорити про перевидання лейблом VACULA релізу якого-небудь гурту, який ніяк не відноситься до слов'янської культури?
Музика Скандинавії, Німеччини цікава. Я не проти видати добротний гурт цих культур.

А як, до речі, ти відносишся до цього дивного феномену - вікінг метал з Японії і Канади, слов'янський фолк з тих країн, де, можливо, в житті не бачили тих музичних інструментів, звучанню яких намагаються наслідувати? Що для тебе головніше в музиці - сама музична складова, або ідея?

У кожного народу є своя історична Батьківщина зі своїм розвитком культури. А змішування і впровадження різних культур - це деяка пародія. Хороша музика не може бути створена людьми, які не втілюють дух і пам'ять предків, яка б за якістю вона не була. Ну, ніяк японець не зможе відобразити дух північних фйордів.
Ну і завершимо інтерв'ю, мабуть, одним з найважливіших питань - підсумуй критерії відбору матеріалу на лейблі, і як з тобою може зв'язатися який-небудь гурт, зацікавлений в співпраці?

Так, в іншому ніяких критеріїв немає. Все набагато простіше. Якщо матеріал мені сподобався, як мовиться, беру. От і все. Проблема в іншому, немає можливості видати всі хороші команди. Зв'язатися можна через Інтернет і мобільний телефон.