CASUS BELLI
www.casusbelli.narod.ru
________________________________________________________________________________________________

Останніми роками з'явилося багато black metal гуртів, що помітно не лише в Європі, але і на Україні. Усі хочуть бути виданими не як-небудь, а на компакт-диску! Молоде покоління стало затребуваним. Скільки тих гуртів, можна подивитися на сайті, наприклад УТМ. А ось скільки музичних лейблів, що займаються видавництвом black metal, думаю, можна порахувати на пальцях однієї руки, максимальна їх кількість біля одного десятка! Виходить, що шефи лейблів просто не можуть видавати всіх. Своїм баченням розвитку лейблу поділився Андрій Молчан з рівненського VACULA PRODUCTIONS.

Яка була ідея для створення лейблу?

Бажання і можливість доносити потрібну музику до тих, хто бажає почути. Передусім, я хотів поширювати українську музику, тобто український black metal, який нестримно починав свій розвиток. Я був в захопленні від цього і мав фінансову можливість вести дистро компанію, що є важливим чинником в дорогій справі.

Можеш згадати той час, коли лейбл робив свої перші кроки?

Як я починав, я пам'ятаю, але послідовність вже важко згадати. Це була пізня осінь/зима 2000 року, через листування з'являлися нові знайомства, дізнавався багато нового, що відбувалося на нашій сцені. Спочатку сам замовляв касети у лейблів, а в грудні я спробував зайнятися дистриб'юцією. До усього йшов сам, тому і такий довгий шлях.

У 2000-2001 рр. на Україні вже діяли такі лейбли як ORIANA, ANCIENT NATION. Ти співпрацював тоді з ними?

В ті роки Оріаною займався Ігор Наумчук (зараз PROPAGANDA PRODUCTIONS) і Євген Гапон. З першим я переписувався до певного часу - це перша людина, яка вийшла зі мною на контакт, проте співпраці з ним у мене не було. ORIANA є досить дивним лейблом, якого я не розумію. Хто там конкретно займається справами, я не знаю, і мені не цікаво - він нам не конкурент. Інша справа дніпропетровський значок ANCIENT NATION. З Андрієм Горденко тоді і співпрацював; він в 2001 році випустив MCD HATE FOREST "Scythia", який я взяв на дистро.

Що можеш сказати нам про українські лейбли?

Їх взагалі майже немає. Знаю, був в Ужгороді один лейбл, назву якого точно не згадаю, треба діставати пачку із старими флаєрами для цього. Серед тих, які я знаю - це METAL SCRAP, що нещодавно перевидав на CD альбом прекрасної команди MALICE "Symphony of Darkness". Є декілька дрібних лейблів на Східній Україні, чи витримають вони випробування часом - побачимо. Я вважаю, на Україні досить погано усе це розвинене. Набагато більше гуртів, які бажають видатися. Так і живемо.

Назва VACULA узята з роману українського письменника Миколи Гоголя, який народився на Полтавщині. Чи був інший варіант для назви лейблу, можливо, щось пов'язане з Поліссям?

Тема Полісся мені близька і цікавить давно. Не дивлячись на це, я не став зі свого захоплення рідним краєм вишукувати назву. Узяв те, яке відображатиме український містицизм, нагадуватиме про холодні зимові ночі, які ми собі можемо представити. Шкода, але таких вже немає. Мені вдало вдалося з'єднати нашу емблему, яка спочатку була зображенням з німецького хреста, і логотип - це те, що я хотів бачити.

Запланований split CD SINAH/PANZERFROST/ZYMOSIS, який планувався відразу після промо CD-R SINAH "..And my mind will not have a dread" так і не вийшов. Чому так сталося?

По-перше, SINAH перестали виходити на зв'язок, загордилися або образилися за те, що промо CD-R вийшов не так, як вони того хотіли. По-друге, PANZERFROST нам досі нічого не вислали для спліту; вони просто відмовчуються. А ZYMOSIS я передав Георгію з ARMOUR GET DAWN PRODUCTIONS (Росія). Він хотів їх видати на саблейблі. А випустив чи ні, я не знаю. Все забуваю запитати.

На майспейс сторінці www.myspace.com/vacula написано, що лейбл діяв як дистро до 2006 року. Чи не довгий проміжок часу для підготовки першого релізу?

Дійсно, довго я чекав того моменту. Коли я починав, я не знав ще, як цим займатися, не діставало досвіду, а ще в 2001 році виникли проблеми в особистому житті і з грошима, і мені довелося переїхати в Португалію. Я думав, надовго, можливо назавжди. Ситуація змінилася, і в 2004 році я знову вирішив увійти до струменя. Спостерігав за сценою, зав'язалися нові контакти: WOLFTOWER RECORDS, SWORD PRODUCTIONS, HALLUCINATION ZINE, OTHAL PRODUCTIONS. Саме у Португалії я повернувся до справи і вже там набув деякого досвіду. Я багато чого зрозумів і проаналізував свій перший шлях. У 2006 році зробили декілька промо релізів, які не значаться у нас, - це була "проба пера". Але при поверненні на Україну в 2006 році Хвар з OTHAL запропонував випустити ВОЛХ, на що я і погодився.

На офіційному сайті є напис: "Heathen Ukrainian Black Metal Label", а перший реліз - це російський гурт ВОЛХ. Я так розумію, що лейбл видаватиме не лише українські, але і російські гурти!?

Це підкреслює географічне розташування фірми і напрям музичної діяльності. Звичайно, з російськими гуртами співпрацюватимемо, і реалізація ВОЛХ тому приклад. Не проти польських, німецьких або бразильських гуртів. Головне, щоб за стандартом і вимогами підходили.

В одній з рецензії написано, що рівненський лейбл VACULA перевидав VOLKH "Solemn March into the Ragnarok". Поясни нам цю ситуацію і як ти сприйняв таку рецензію?

Ніколи нікого ми не перевидавали! ВОЛХ був виданий в співпраці з московським OTHAL PRODUCTIONS. Звідки така інформація у того, хто написав рецензію, я здогадуюся - в Інтернеті десь знайшов. Інформація може відповідати дійсності у тому випадку, якщо москвичі запустили першу партію дисків в 500 штук без мого відома, відповідно не поставивши емблему VACULA PRODUCTIONS. У каталогах деяких фірм я бачив CD VOLKH "Solemn March into the Ragnarok", де відмічений як видавець лише OTHAL. Я такі диски не зустрічав. Моя реакція відносно спокійна. Цікаво це питання адресувати московському лейблу!

Ти можеш дати оцінку своїм релізам. Який є найбільш вдалим?

Погану музику ми не видаємо. Оцінки дають рецензенти у своїх рецензіях, я ж не можу когось обділити, поставивши в рядок. Найбільш вдалим відкриттям для мене є гурт з Єнакієве - MYRKVIDS DRAUMAR.

На що були видані диски VOLKH?

На чесно зароблені, взяті з сімейного бюджету. Гроші не позичаю принципово!

Чим заробляєш на життя, де працюєш?

Вже трохи працював і зараз відпочиваю, а робота - не вовк, в ліс не втече. Ось тільки не завжди за свою роботу нормально отримуєш. Навіщо працювати на жидів, якщо можна не працювати, а розвивати свою справу!?

Окрім лейблів і гуртів, ти поставив банер УНТП (Українська Націонал-Трудова Партія), і він один з перших. Твоє відношення до цієї партії?

З представником УНТП познайомився ще в 2006 році і розділяю погляди цієї партії, і не дивно, що я поставив їх банер. До речі, наш банер поставили теж.

MYRKVIDS DRAUMAR "We are War" і MOLPHAR "Lake of Fire" були з контрольними марками, а TEMNICH "Pits of the Empty Graves" знову без них. Для чого андеграундний лейбл видав релізи з контрольними марками якщо VACULA не є зареєстрованою фірмою?

Перший диск взагалі був випущений в Росії, і процесом керували Хвар/Фріц з OTHAL, а контрольних марок в Росії, відповідно, просто немає, це зрозуміло. Наступні два релізи я видавав сам, і вирішив спробувати зробити релізи з контрольними марками. У нас на Україні складно з цим процесом, щоб випустити диск ще без марок. Крім того, хотів ще закинути в ряд музичних магазинів. Ось для цього так і зробив. З настанням кризи, що з марками, що без них, купують дуже слабо і сенсу витрачати гроші на марки особливо не бачу. Все одно відсотків 70 йде за кордон.

Скільки поступає питань відносно видання на VACULA PRODUCTIONS?

З моменту створення сайту, а це вже більше двох років, чотири десятки, і найбільше, як не дивно, з Європи, але є і з України. Думаю, реклама в музичних журналах дає своє. Lecter з MYRKVIDS DRAUMAR сказав, що через журнал вийшов на мене.

Ти колись думав зробити презентацію релізу у вигляді концерту?

Навіть не задумувався над цим, але з того часу, як приєднався до редакції музичного журналу MELODY OF DARKNESS, я став по-іншому розглядати діяльність VACULA PRODUCTIONS. Ймовірно, що незабаром з виходом нових релізів відбуватимуться подібні заходи. Як воно буде, лише Богам відомо.

Можливо, ми щось пропустили, і ти хотів би доповнити це інтерв'ю?

Питання було достатньо як по темі, так і тих, які торкаються лейблу взагалі, а хто має бажання щось дізнатися більше - пишіть.