MELODY OF DARKNESS
www.melodyofdarkness.com
________________________________________________________________________________________________

У наш час прогресу, ми зовсім забули реальну цінність музики. Адже повну роботу музикантів можна зрозуміти і оцінити не лише дотиком звуку шляхом прослуховування mp3 файлів, але і переглядом буклету диску, який дає велику можливість розібратися в тому, що хотів донести нам той або інший виконавець. Та я згоден, що передові технології дають велику доступність до музики, але втрачається цінність самої роботи музиканта. Про перспективи видання музичних дисків і не лише, ми вирішили поговорити з директором невеликого українського андеграундного лейблу VACULA PRODUCTIONS - Андрієм Молчаном.

Як довго ти виношував ідею створення лейблу, адже справа ця дуже невдячна у наш час?

Дуже недоречне вираження по відношенню до лейблу, який займається язичницьким black metal. Назва була з того часу, корду я задумав зробити те, що зараз маю, а саме музичний лейбл. Інших варіантів майже не було. А відносно вдячності я думаю, що і тоді було не краще, швидше навпаки і таких лейблів на Україні було одиниці - по пальцях однієї руки можна було перерахувати...

Розкажи нам, чому лейбл дістав назву VACULA PRODUCTIONS?

Я хотів, щоб назва асоціювалася з українським традиціоналізмом і виглядала колоритно з містичним забарвленням. Довше велася робота над створенням фірмового знаку. Він, звичайно, був із самого початку (наприкіці 2000 року), але витерпів безліч змін. Скільки людей над ним працювало я і сам вже не згадаю, напевно, з п'яти країн Європи мені допомагали. Зрозуміла справа, сам багато вносив коректив і перемальовував.

Чому ти вибрав саме heathen black metal - не такий популярний стиль для видання дисків? Чим він тебе так притягає?

Було б дивно з такою назвою видавати, скажімо, brutal death. Мені подобався і подобається зараз цей стиль, тому я прагнув підтримувати гурти, що грають в цьому стилі. У наш час black metal став різноманітнішим, як в музичному плані, так і в ідеологічному, але я дотримуюся тих похмурих років початку двадцять першого століття і підтримую контакти з блековими гуртами, якщо вони підтримують нас. Ви можете зайти на нашу сторінку в майспейс і подивитися. Цим я як би зводжу до середини між музикою і ідеологією і в усьому вважаюся по власному міркуванню, поглядах. Притягає мене цей стиль своєю атмосферою і творчим наповненням складовим black metal. Адже спочатку коли ти слухаєш музику, ти не розбираєш про що він співає. Погодьтеся, що розібрати вокал складно!

Чому ти вибрав саме heathen black metal - не такий популярний стиль для видання дисків? Чим він тебе так притягає?

Було б дивно з такою назвою видавати, скажімо, brutal death. Мені подобався і подобається зараз цей стиль, тому я прагнув підтримувати групи, що грають в цьому стилі. У наш час black metal став різноманітнішим, як в музичному плані, так і в ідеологічному, але я дотримуюся тих похмурих років початку двадцять першого століття і підтримую контакти з блековими гуртами, якщо вони підтримують нас. Ви можете зайти на нашу сторінку в майспейс і подивитися. Цим я як би зводжу до середини між музикою і ідеологією і в усьому вважаюся по власному міркуванню, поглядах. Притягає мене цей стиль своєю атмосферою і творчим наповненням складовим black metal. Адже спочатку коли ти слухаєш музику, ти не розбираєш про що він співає. Погодьтеся, що розібрати вокал складно!

Видавши чотири релізи, якою ти можеш підвести проміжний підсумок своєї діяльності? Чи бачиш ти перспективу цієї справи?

До того як випустити чотири релізи, Ми ще робили промо CD-R і промо MC але це не важливо. Займатися лейблом віднімає час і "чим далі в ліс, тим більше дров" я маю на увазі, що більше віднімає часу, затягує і зобов'язує. І що ще дуже важливе усе більш великих фінансових витрат. Дізнайтеся, наприклад, скільки коштує пошта по Росії, і Ви зрозумієте, а у нас кожного тижня оновлення в дистро каталозі. Прибули це не приносить, але і нехай - мені подобається цим займатися, і я вважаю доки у білої людини є хоч одна копійка він повинен їй розпорядитися розумно: не пропити, а жити з нею і примножувати, вкладаючи у свою справу - воно не пропаде і у нас буде майбутнє!

Багато поступає пропозицій щодо видання релізів, і за яким критерієм ти їх відбираєш?

Перший реліз був виданий навесні 2007 року, хоча планувався раніше. І за ці два роки після видання VOLKH "Solemn March into the Ragnarok" зверталося приблизно сорок гуртів, як з Європи, так і з Південної Америки, і те, що написане Ukrainian Heathen Black Metal Label не відштовхує гурти що грають black metal з інших країн. Ми гордимося тим, що саме український лейбл - ось що хотіли цим підкреслити. Гурти слухаю, заходжу на їх сторінку, цікавлюся, чи дає концерти. Якщо є можливість - зідзвонюємося. Передусім, для мене важлива атмосфера альбому і якісне виконання, тому відбираю команди, які можуть, виступити, щоб при нагоді запросити на концерт або самому поїхати та подивитися на виступ. З першим релізом було по-іншому - нам запропонували, і ми погодилися, причому пропонували свої послуги. Після цього видаємо самі.

Розкажи, які новинки нас чекають від VACULA PRODUCTIONS?

Наступним релізом як анонсовано на нашому сайті буде CD херсонського гурту GJALLARHORN "Awakening". Це їх другий альбом і перший запропонований нам. Плани вони і є плани; не говоритимемо багато про це, багато треба зробити. Все буде - всьому свій час.

Наскільки я знаю, ти окрім роботи в лейблі організував фест. І на подив підбір команд мене здивував. Це був зовсім не блек метал. Розкажи трохи про ідею проведення цього фесту.

Це був мій дебют як організатора фестивалю. Спочатку я хотів зробити його влітку в СКОЛЬМО (смт. Клевань, Рівненська обл.) на відкритому повітрі, але мені сказали, що не той формат. Спершу я вирішив не заганятися із стилями і запросив команди, що грають gothic/doom і це не пов'язано з лейблом, а швидше з моїм творчим підходом до музики в цілому орієнтуючись не лише на свої смаки, тут ідея в назві WOLFSHADE. Цим хочу притягнути увагу як можна більша увага молоді і не лише до проблеми існування вовка в нашому регіоні. Раніше нього шанували, і вовк був як покровитель на Поліссі те зараз він просто зникає - це наша провина! І якщо ситуація не змінитися те незабаром про вовка залишиться тінь спогаду та і казки, на жаль.

Чи плануєш ти видавати диски інших напрямів металу, наприклад doom, death і так далі?

Нічого не маю проти doom і death, але видавати на нашому лейблі, зрозуміло, справа виглядає несумісною для цього просто треба робити усе по-іншому з іншим ім'ям і новими витратами.

Чим ти живеш окрім музики?

Навчаюся в інституті, спостерігаю за бедламом, що відбувається, в нашій країні, відвідую історичні місця...

Що привело тебе до думки співпрацювати з нашим журналом, і так би мовити стати одним з нашої команди?

Давно хотів бути одним з журналістів ще з 2001 року. Пробував писати про бойове мистецтво, життя діаспори в Європі і музиці в португальський десятитисячний BLAST. Одного прекрасного дня я зайшов в музичний магазин (в мене звичка ще з Португалії починати ранок з газетних кіосків і муз. магазинів) ХІТ ФОРМАТ, що в місті Рівне і купив журнал. Був приємно здивований якістю журналу, цікавими статтями, інтерв'ю і особливо, відмінними рецензіями! Захотів взяти на дистриб'юцію ось так і познайомився, а далі сам вирішив переговорити з приводу другого номера і своєї участі в редакції MELODY OF DARKNESS.

Твої побажання читачам?

Хочу подякувати за відданий Ваш час на читання журналу, і пам'ятаєте разом ми будемо сильніші і переживемо усі знегоди. Без вас журнал був би безперспективною затією, ну а ми продовжуватимемо працювати, вдосконалюючись і приносити Вам сюрпризи з музичної ниви.